Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Przygotowując się do podróży musimy pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Dlatego proponujemy Państwu sporządzenie tzw. listy kontrolnej, która nie pozwoli zapomnieć o tym co najważniejsze:

a) dokumenty podróży uprawniających do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni:
- paszport ważny minimum 3 miesiące ponad planowanym okres powrotu z wypoczynku/podróży, lub
- dowód osobisty ważny minimum 6 miesięcy. Zaleca się skserowanie strony identyfikacyjnej dokumentu i  schowanie jej oddzielnie w innym miejscu niż paszport czy dowód osobisty.

b) pieniądze na opłaty,

c) telefon do kontaktowania się z rodziną i ewentualnie z grupą (w razie zagubienia)

d) zażywane lekarstwa (np. na nudności związane z podróżą), apteczka z plastrami, kremami na odparzenia, środkami dezynfekującymi (bardzo praktyczne w podróży są żele dezynfekcyjne dostępne w drogeriach i aptekach), krem lub olejek do opalania, środek łagodzący skutki oparzeń, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie na głowę, klapki, buty do wody, stroje kąpielowe itp.

e) oprócz standardowego pakietu ubezpieczeń oferowanych przez biuro podróży warto wyrobić  sobie  bezpłatną  dla  każdego  ubezpieczonego w NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego plus ewentualne dodatkowe ubezpieczenia turystyczne. Warto mieć przy sobie kopię potwierdzającą zawarcie umowy ubezpieczenia, druga kopia powinna zostać w domu z bliskimi.

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?